Červen 2014

aftům

28. června 2014 v 1:24 | n
...tak!
a dobrou noc
snad se už nikdy neprobudíme

pětadvacátýho

25. června 2014 v 18:19
a proč na mě všechno dobrý nakonec působí tak, že i ta klika by mi mohla pomoct?
na procházku už nikdy nejdem, ano?
je to v rodině
zdaj se mi sny o tom, že je živá, možná je to naopak a já jsem mrtvá
buď brzo opravdu budu, nebo kladně zmizim
prosím, udělejte mi tu laskavost

čtvrtýho

5. června 2014 v 19:41
oh, utíkám před stářím a dospělostí, před zodpovědností, ustáleností a pravidelným režimem. (oběd ve 12... v noci...)
omlouvám se
(ale jenom trochu)
a pak jinej soudek
zážitkovej

sama na vernisáži, sama na koncertě
"je to nuda", ale vim, že finové to zachrání, je mi blbě a piju první pivo, je mi blbě a piju druhý pivo, pak už je mi dobře. první kapela mi trhá uši, ale postávám tam a pozoruju jediný pohyblivý tělo v davu. bavím se s P., není to ani tak rozpačitý, jak jsem se bála a říkám si: jo, jsem prostě spokojená se sebou a nic si nevyčítám.
finové, hrajou finové a já se těšim, dost mě to baví a hudba i lidi i atmosféra mě šimrá na míše. je to krátký a chceme ještě, to prej ale nedělaj a navíc ani nemaj co zahrát. ok. sedáme si s nima ke stolu a je to divný, každej se s nima chce bavit a já nevim, připadám si (vlastně jsem!) cizí. Nějak se to tak různě motá, lidi sem a lidi tam, mam před sebou cider a jsem outcider, ale už to překonávám. když pak sedíme v kafi v lese, všechno to spadne, odešla i divná delegace arogance a mluvíme anglicky i česky i finsky. oni končí tak, že musí zejtra do práce a já v nonstopu s finama kupuju pitivo na noc.
pijeme před hotelem a bavíme se o vážnejch věcech, asi? Suzi, zpěvačku, to zajímá, všechny ty politický a nepříjemný záležitosti. "nice shoes, by the way" a protože bubeník má divnou úchylku a to tu, že neusne na posteli, ale musí spát na zemi, mam s nima prej nahoru. tam se dál jen tak popíjí a mluví, miluju finštinu, kterou poslouchám před usnutím. slunce už dávno vyšlo a v devět se vstává. darujou mi tričko a já jim svoje klíče od dvěří, který už neexistujou.
pomůžu jim s orientací na nádraží, v metru a podobně. goodbye a frčej do německa a já jdu dospat noc tam, kde jsem měla původně spát.